Termozávesy

Termozávesy – spoznajte ich úžasné vlastnosti

Na zamedzenie úniku tepla z budov a rôznych priestorov, resp. chladu z mraziarní, sa aplikujú na bránové otvory tzv. termozávesy. Sú to lamelové priehľadné mrazuvzdorné PVC pásy o rôznej hrúbke a šírke. V ponuke máme aj termozávesy s úpravou pre vysokozdvižné vozíky. Lamely sú zavesené na nosníkoch s hákmi pomocou nanitovaných ušiek. Nosníky a ušká sú vyrobené z pozinkovanej ocele, alebo z nerezu. Tento systém umožňuje jednoduchú montáž, či výmenu poškodenej lamely. Lamelové pásy je možné rôzne percentuálne prekrývať medzi sebou.

Termozávesy bývajú označené aj ako lamelové závesy, lamelové clony, priemyselné závesy, protiprievanové či tepelnoizolačné clony alebo plastové závesy. Poskytujú efektívne, pomerne jednoduché aj lacné riešenie, ako predeliť prašný priestor od čistého alebo  vykurovaný priestor od nevykurovaného (sklady, továrne, výrobné haly a pod.). Vďaka dobrým izolačným vlastnostiam znižujú zbytočné tepelné straty (úniky tepla) z vykurovaného interiéru počas chladných dní. Aj kvôli tomu dostali pomenovanie termozávesy.

Termozávesy a ďalšie možnosti ich využitia

Termozávesy je možné využiť na funkčné rozdelenie priestoru, pričom efektívnym spôsobom nahrádzajú klasické dvere – napríklad pri rozdelení jedného skladu do dvoch menších skladov. Termozáves taktiež účelne predelí priestor medzi predajňou a skladom alebo medzi jedálňou a kuchyňou či podobnými objektmi. Je potrebné zdôrazniť, že termozávesy nezamedzujú, ale zjednodušujú plynulý pohyb osôb v objektov, keďže nie je potrebné manuálne otváranie a zatváranie dverí. Priehľadné termozávesy sú teda perfektným a spoľahlivým riešením pri probléme neustále otvorených brán a dverí. Termozávesy sú rozhodne dobrou voľbou aj v prípade vyčlenenia časti pracoviska. Napríklad potrebujete mať v konkrétnej časti v miestnosti vyššiu teplotu, príp. chcete vo vymedzenom priestore úplne eliminovať prašnosť (pretože sa tam nachádzajú prístroje citlivé na prach) a pod.

Termozávesy pre brány aj ostatné vchody, ale aj vnútorné priestory

Naše praktické termozávesy na dverové otvory majú rozmanité použitie. Hodia sa do skladov, obchodov, výrobných hál, laboratórií, tovární, dielní, poľnohospodárskych objektov, chovných staníc, výbehov pre zvieratá, ako aj na priemyselné brány či na vchody do stajní, maštalí alebo chlievov. Tie sú vďaka termozávesom lepšie zabezpečené pre udržanie vhodnej konštantnej teploty obzvlášť v zime, čo priaznivo pôsobí na chov zvierat – dospelých aj mláďat. Termozávesy taktiež odporúčame do vnútorných priestorov ako pohyblivé priedely stien, a to najmä z hygienického hľadiska (nemocnice, laboratóriá a i.). Naše termozávesy majú pevné uchytenie clony. Samozrejmá je odolná konštrukcia. Dodáme, že jednotlivé lamely sú mrazuvzdorné, vďaka čomu nájdu temrozávesy uplatnenie aj v mraziarenských a chladiarenských prevádzkach (mliekarne, mäsiarne a pod.). Nami dodávané  termozávesy sú mrazuvzdorné aj teplovzdorné, čiže vplyvom zmeny teplôt si uchovávajú svoje úžitkové vlastnosti.

Výhody termozávesov

Termozávesy na dvere eliminujú nepríjemný hluk aj zdraviu škodlivý prievan. Sú istou ohranou voči vleteniu vtákov či hmyzu do interiéru. Obrovskou výhodou je, že priesvitné termozávesy sú tvorené lamelovými clonami, ktoré umožňujú jednoduchý a rýchly prechod osôb aj dopravných prostriedkov (vysokozdvižné vozíky, paleťáky, osobné a nákladné autá) – bez akýchkoľvek obmedzení a pri výbornej viditeľnosti. Termozávesy sú charakteristické rýchlou a jednoduchou montážou. Taktiež potrebujú len minimálnou údržbou (žiadna špeciálna starostlivosť). Ak by ste ich predsa len chceli vyčistiť, lamely sú ľahko snímateľné a umývateľné. V prípade znečistenia postačí voda a bežný saponát alebo čistiaci prostriedok.

Termozávesy – zabezpečíme návrh, výrobu aj montáž

Termozávesy vyrábame na mieru – s dôrazom na pevnú nosnú konštrukciu aj vysokú kvalitu jednotlivých PVC lamelových pásov. Rozdelenie a prekrytie pásov je tiež ľubovoľné. Podľa požiadaviek zákazníka sme schopní zhotoviť aj odsúvateľné termozávesy. V prípade poškodenia pásov je možná ich jednoduchá výmena, o ktorú sa tiež postaráme. Zabezpečíme nielen návrh a následnú výrobu, ale aj montáž a prípadný servis. Zakladáme si totiž na komplexnosti ponúkaných riešení našich produktov, ku ktorým patria aj termozávesy – a to hlavne pre komerčné prevádzky (sklady, haly, maštale atď.).

Ako si vybrať termozávesy?

Termozávesy, ako aj ostatné naše produkty (plachty na altánok, PVC plachty, plachty na terasu, krycie plachty, autoploachty na mieru, žinenky, bezpečnostné a športové ochranné siete a iný sortiment z nášho plachtového, sieťového či molitanového programu vyrábame z kvalitných materiálov a súčastí, ktoré prispievajú k ich odolnosti, trvácnosti a dlhej životnosti, a teda aj k dlhodobému užívaniu. Ak potrebujete pomoc pri výbere, kontaktujte nás. Medzi základné aspekty podmieňujúce voľbu termozávesov určite patrí ich umiestnenie (interiér/exteriér), vykurovanie/nevykurovanie priestoru, výška aj šírka lamelových PVC pásov a spôsob ich ukotvenia. Termozávesy voľte aj od konkrétnych priestorových podmienok. Napríklad budú sa termozávesy nachádzať v prievane? V takom prípade zaiste odporúčame hrubšie lamelové pásy s väčším prekrytím. Budú termozávesy slúžiť ako prechod cez otvor pre ľudí? Najvhodnejším riešením budú termozávesy s tenšími a užšími pásmi. Budú cez termozávesy prechádzať vysokozdvižné vozíky či iné dopravné prostriedky? Vtedy rozhodne odporúčame použiť vrúbkované termopásy, ktoré sú odolnejšie voči oteru. Prekrytie lamiel medzi sebou je v rozmedzí 20-100%. Stopercentné prekrytie lamiel doporučujeme použiť v prostredí so silnejším veterným počasím. Doplníme, že ideálna rýchlosť vozíkov a áut cez termozávesy je cca 5 km/hod.