Plachty na altánok – praktický a zároveň estetický doplnok

Plachty na altánok – praktický a zároveň estetický doplnok

Nepremokavé plachty na altánok predstavujú celoročnú ochranu. Ich primárnu úlohou je ochrana priestoru altánku pred nepriaznivým počasím. Plachty na altánky je možné používať dokonca aj vtedy, keď padá sneh (vyžaduje sa primerane dimenzovaná konštrukcia). Plachty na altánky sú taktiež účinnou zábranou voči prachu, lístiu a ostatným poletujúcim nečistotám. Obzvlášť vyzdvihovaná je ich tieniaca funkcia. Plachty na altánok totiž poskytujú želaný tieň počas slnečných dní. Vďaka plachtám je možné využívať altánky omnoho dlhšie – raňajky, posedenie s hosťami, čítanie knihy alebo rôzne iné aktivity si môžete dopriať vonku aj v prípade nepekného počasia. Bez potreby presúvať sa dovnútra. Plachty na altánok sa postarajú, aby ste boli v suchu, pohodlí a bezpečí. Ich obrovskou výhodou je, že minimálne zaťažujú stavbu a nežiadajú si výrazné zásahy do stavby.

Plachty na altánky odolné voči UV žiareniu

Naše plachty na altánky sú teda ochranou bariérou pred poveternostnými vplyvmi. Chránia celý priestor altánku, vrátane jeho zariadenia. To znamená, že váš altánkový nábytok, kvety, poličky a ostatné príslušenstvo bude chránené pred vodou, prachom aj priamym slnečným svetlom. V dôsledku toho ich nebudete musieť až tak často čistiť a umývať. Drevený či plastový nábytok vám tak skoro nevybledne, ale naopak, uchová si farebnosť omnoho dlhý čas (v porovnaní s jeho umiestnením vonku, kde je priamo vystavený svetlu a ostatným vplyvom). Keď už spomíname slnko – naše plachty na altánky sú odolné voči UV žiareniu. Nielenže ostanú pekne farebné niekoľko rokov, ale slnko ich zároveň neprepáli, t. j. neoslabí ich vnútornú štruktúru, čo vedie k roztrhnutiu. Plachty na altánok zostanú pevné a stabilné.

Plachty na altánok ako hranica

Plachty na altánok majú ešte jednu dôležitú funkciu. Sú akousi bezpečnostnou hranicou. Platí to najmä pre reštaurácie, cukrárne či kaviarne, ktoré obsluhujú zákazníkov aj vonku. Práve plachty na altánok vyčleňujú ich priestor a napomáhajú k jeho oddeleniu a vyčleneniu od susedného objektu, príp. konkurenčného podniku. Radi by sme doplnili, že plachty na altánky nevyrábame výlučne pre altánky, ale aj pre prístrešky s drevenou alebo kovovou konštrukciou.

Dlhá životnosť plachiet na altánky

Plachty na altánky od FINSO rozhodne nie sú výrobkom na jeden – dva roky. Sú vyrobené z kvalitných a odolných materiálov, ktoré prispievajú k ich pevnosti, odolnosti, stabilite a trvácnosti. Plachty na altánky nemenia svoje vizuálne či fyzikálne vlastnosti. Samozrejmá je dlhá životnosť – pri správnej manipulácii a údržbe, ktorá je veľmi jednoduchá. Nebudete potrebovať špeciálne prípravky či prístroje. V prípade ušpinenia postačí čistá voda a saponát. Medzi ďalšie úžitkové vlastnosti plachiet patrí jednoduché kotvenie a manipulácia. Dodáme, že plachty na altánok sú mimoriadne skladné. Dajú sa jednoducho zvesiť a uložiť (odporúčame suché a tmavšie miesto).

Rozmanité plachty na altánok

Obzvlášť obľúbené sú krycie plachty na altánok (v ponuke aj nepremokavé krycie plachty na prikrytie dreva, stavieb, záhradného nábytku, stohov sena a rôznych iných objektov). Žiadané sú aj rolovacie plachty na altánok. V prípade potreby ich jednoducho zrolujete, čím odkryjete časť priestoru. K populárnym zaiste patria aj priesvitne plachty na altánok, ktoré prepúšťajú primerané množstvo svetla. Sú častou voľbou tých, ktorí v altánku pestujú kvety a rôzne rastliny. Tie sú vďaka plachtám chránené pred vetrom a zároveň sa im dostáva svetlo, ktoré je nevyhnutné pre ich zdravý a prirodzený rast aj vývoj. Priesvitné plachty na altánok vám zároveň poskytnú dobrý výhľad na okolie – na záhradu, prístupovú cestu či hrajúce sa deti na dvore. Naša ponuka zahŕňa aj bočné plachty na altánok. V poslednej dobe sú záveterné bočné plachty žiadaným artiklom. Reštauráciám umožňujú celoročnú prevádzku terás a súkromným osobám spríjemnenie posedenia v altánkoch aj za nepriaznivého počasia, dokonca i v zime, ak je v priestore krb, či iné vykurovacie teleso. Zásteny sú zavesené pomocou kedrovej lišty, otočných strmeňov alebo koľajnicového systému. Na dverné otvory sa aplikujú obojstranné zipsy. Okienka z priehľadnej fólie môžu mať výšku 136 cm alebo 176 cm.

Moderné a estetické plachty na altánok

Netreba zabúdať, že plachty na altánok dotvárajú jeho celkový vzhľad, čiže sú aj akýmsi dizajnovým prvkom. Aj preto venujte dôslednú pozornosť ich výberu, s ktorým vám radi pomôžeme. Navrhujeme a vyrábame plachty na altánok na mieru, a to v štandardných aj atypických rozmeroch. Na výber máte rôzne farby rámu, ktoré je možné vhodne zladiť s farbou altánku, fasády domu či vašej prevádzky, a tak vytvoriť dizajnový a moderný celok. Dodáme, že taktiež zabezpečujeme aj montáž plachiet. Nemusíte sa starať o kúpu remienkov, očiek, spájacích materiálov a ostatných súčastí. Po skončení montáže sú plachty na altánok okamžite funkčné, teda ihneď plnia svoj účel. Čiže vašou jedinou úlohou je vybrať si ideálnu plachtu. O všetko ostatné sa postarajú vyškolení zamestnanci. Naše plachty na altánok sa nevyznačujú len výbornou kvalitou, ale aj rozumnou cenou, ktorá poteší vašu peňaženku.

Súkromie vďaka plachtám na altánok

Plachty na altánok, resp. plachty na terasu predstavujú asi najjednoduchšie, najrýchlejšie a najekonomickejšie riešenie, ktoré umožňuje korigovať atmosféru v altánku/na terase. Umožňujú nastavenie tieňa i svetla (sami určíte, či dovolíte slnku alebo jemnému vánku dostať sa až k vám do altánku, alebo ich zabrzdí plachta). Je potrebné zdôrazniť, že plachty na altánok bránia aj neželanej pozornosti. Zvedavý a dotieravý sused či ľudia z ulice predsa nemusia mať na vás priamy výhľad. Plachty na altánok poskytujú vhodné súkromie. Okrem plachiet na altánok ponúkame aj PVC plachty vhodné na zakrývanie rôznych objektov – v našom sortimente nechýbajú PVC plachty na terasu aj PVC plachty na altánky. Vyznačujú sa podobnými vlastnosťami a charakteristikami ako opisované plachty na altánky či terasy.

Každopádne, náš plachtový program je obsiahly a tvoria ho aj autoplachty na mieru (colné, zhrňovacie, rolovacie plachty, plachty na vozíky aj lode či autoplachty na vleky a vlečky). Osobitnou kategóriou sú plachtové vaky a návleky, plachty na markízy, plachty na pódiá, haly a stánky, bazénové plachty, plachtové clony či dokonca patologické plachty a vaky. Sme experti v oblasti plachiet rôzneho druhu, o čom sa presvedčili už mnohí naši spokojní zákazníci. Pridajte sa k nim aj vy. Veríme, že navrhneme a vyrobíme plachty presne podľa vašich predstáv, ktoré dokonale splnia svoj účel.
Plachty na altánok
Plachty na kontajnery
Plachty na altánok
Plachta na altánku
Plachta na terase
Plachty pre altánok
Plachty na terase
Plachty pri vchode
Krycia plachta
Plachta pivovar
Plachty na terasy
Vonkajšia plachta pre altánok
Biela plachta
Bočná plachta
Béžová plachta
Rolovacia plachta
Plachta na terase
Plachta s oknom
Plachta na terasu
Modrá plachta
Priehľadná plachta
Plachta na terasu
Plachty s oknom
Celoplošná plachta
Plachta na celý altánok
Moderná plachta
Priehľadná plachta
Plachta na terase
Plachty na terasy
Plachty na terasu
Plachta s priehľadným oknom
Plachta na celý altánok
Krycia plachta
Veľká plachta
Plachta na altánok s dverami
Priehľadné plachty
Plachty k domu
Plachty na chaty
Veľkorozmerné plachty
Moderná plachta